Top Social

יומנה של מאפרת - NO SEX in TLVillage

Saturday, March 14, 2015

חלק א Lysistrata

בחודש נובמבר של שנה שעברה קיבלתי הזמנה לקחת חלק בפרויקט מיוחד: לעשות איפור ועיצוב שיער לשתי הופעות של STRIKE שמתוכננות בארץ לסוף חודש פברואר 2015
STRIKE זה אופרה אלקטרונית, עיבוד למחזה היווני "ליסיסטרטה" שהלחינו והפיקו רונה גפן, אן שטרייכמן והילית רוזנטל.
לינק לאתר

את ליסיסטרטה כתב המחזאי האתונאי אריסטופאנס בשנת 411 לפנה"ס.


עלילת המחזה מתרחשת בתקופת המלחמה בין אתונה לספרטה. ליסיסטרטה היא אישה אתונאית, שמזמינה נשים מאתונה ומערי האויב למפגש סודי ומציעה להן להימנע מיחסי מין עם בעליהן או אהוביהן, אלא אם יסכימו לשים קץ למלחמה. 
בהמשך המחזה נערך עימות מילולי בו טוענת ליסיסטרטה שהגברים נכשלו בניהול ענייני העיר ובמיוחד במדיניות המלחמתית רצופת הכשלונות; כעת צריך להעביר את השלטון לידי הנשים, שתנהלנה את ענייני העיר באותה חוכמה שבה הן מנהלות את משק הבית. בתגובה מנסה הפרובולוס, אחד מפקידי הפוליס, לבטל את תפקיד הנשים ומנסה להציגן כטפילות שיושבות בבית ואינן תורמות לביטחון העיר.

ליסיסטרטה משיבה ואומרת שהנשים תרמו לביטחון העיר כפליים מהגברים בכך שהן ילדו ילדים שנשלחו למלחמה. לאחר ויכוחים רבים פוקעת סבלנותן של הנשים והן מלבישות את הפקיד בבגדי אשה ומציידות אותו בסל צמר ובכישור. העימות מסתיים בניצחונה של ליסיסטרטה.הספרטנים המתוסכלים מוכנים לחתום על הסכם שלום עם אתונה כדי שהנשים תחזורנה לקיים עמם יחסי מין. ליסיסטרטה מוזמנת לשמש כבורר. במהלך נאומה היא הביאה לחדר אישה יפה בשם "ההתפייסות", ובשל נוכחותה בחדר המשא ומתן נגמר ללא קושי, ומושג השלום. בסוף כולם חוגגים בשירים וריקודים את הסכם השלום וסוף המלחמה.
(פרטים נוספים על המחזה אפשר לקרוא באתר ויקיפדיה)


זה מה שקרה באתונה בשנת 411 לפנה"ס

רעיון לפוסטר ליסיסטרטה by okhanorhanוזה מה שקרה בתל אביב בשנת 2015
פסל שיצרו לילה ויואב אדמוני עדיין לא בצורתו הסופית. הפסל יכלול גם תאורה בלייב שעיצב יוחאי מטוס והולך להיות חלק מהתפאורה. (מתוך עמוד STRIKE בפייסבוק)
הבמה
הסיפור מתרחש בשנת 2015 במקום שנקרא TLVillage (מוכר למישהו?). הגברים יוצאים למלחמה וליסיסטרטה משכנעת נשים לא לעשות סקס עד שיושג הסכם שלום. הפוליטיקאים מתעקשים להמשיך להילחם אבל הנשים שוב מנצחות והגברים החרמנים חותמים על הסכם שלום וחוזרים לקבל סיפוק מיני.  
ההופעה בנויה מ-18 שירים, חלקם מלווים בקליפים עם אנימציה מדהימה וסקסית במיוחד. הנה שיר אחד, כדי שתקבלו טעימה ומושג במה מדובר: לינק 

אני חייבת להגיד שמה שליסיסטרטה עשתה נשמע לי כמו רעיון מעולה. אנחנו הנשים כנראה הפסקנו להיות מודעות לכוח שיש לנו להשיג כל מה שאנחנו רוצות מגברים. אולי זאת הדרך היחידה והבטוחה להשיג שלום אמיתי... חומר למחשבה. 
חלק ב' Inspiration

את ההשראה לאיפור לקחתי מתוך הקליפ Stupid Hoe של Nicki Minaj.את השיער החלטנו לעשות בהשראת הפאנק והרוק וכמובן שיהיה סקסי ועם מלא נוכחות.

את מוצרי האיפור אן רכשה בחברת KRYOLAN בגרמניה, הבית של המותג.

בסוף ינואר נפגשנו בפעם ראשונה כדי לעבור על הסקיצות ולהתאים לאופי ולטעם האישי של כל אחת מהבנות את הלוק הנכון.
שבוע לאחר מכן נפגשנו לאיפור ושיער ניסיון ולראשונה הזדמן לי לעבוד עם מוצרים שבחיים לא נגעתי בהם קודם.

על אף ההתלהבות הגדולה מכל הצבעים המדהימים האלה, התברר לי שהם בכלל לא מה שחשבתי ובפועל מאוד קשה לעבוד איתם, במיוחד בעפעפיים. 
דמיינתי לתומי שהצבעים יהיו במרקם ג'ל ואני הולכת בקלות לצייר איילינרים ענקיים, מדויקים ומדהימים או ליצור מעברים היסטריים בין הגוונים השונים כדי שעל הבמה זה יראה עוד יותר מרהיב, אבל הצבעים היו שומניים (כמו צבעי שמן לציור על בד) וזה אומר שצריך שכבה עבה של צבע כדי למלא שטח גדול באופן אחיד ללא סימני מריחה מהמברשת ובהצלחה לי להעמיס שכבות עבות של צבעי שמן על העור הדקיק של העפעפיים בלי שזה יהיה כבד\לא אסתטי\סתם מכוער.
:(
 בפגישת ניסיון זה היה נראה ככהלא להיט בכלל למען האמת, דורש שיפורים והכי גרוע היה זה שלא יצא לנו להיסגר על איפור ושיער של הילית, לכן היא לא צולמה בשלב הזה.חלק ג' KRYOLAN

כמו שכבר אמרתי, לעבוד עם הפלטה של קריולן היה מאוד מאתגר. צבעי שמן הם צבעים עבים וכבדים, והמקום האחרון שכדאי לצייר איתם עליו זה העור העדין של העפעפייםכל הניסיונות שעשיתי לא עזרו לי להגיע לאיפור שהייתי רוצה לכן התחלתי לחשוב לאן בכל זאת אפשר להגיע עם מרקם הזה.

בסוף לא עשינו בו שימוש אבל תראו איזה יפה הזהבאם אתם שוקלים לרכוש צבעי אולטרה לציור על הפנים, אני ממליצה לכם לבדוק גם בחברות נוספות.

אחרי פגישת ניסיון התחלתי לשחק עם הצבעים כדי לנסות להבין איך הכי טוב לעבוד איתם.
קניתי מכחולים קטנים לציור, מכחול אחד לכל גוון, וכמו ילדה בכיתה א' ישבתי וציירתי עיגולים וקוים, דקים ועבים על העור שלי.
אחרי מריחת הצבע צריך לקבע אותו עם הפודרה. בעזרת מברשת איפור רחבה ורכה (כמו מברשת להנחת צלליות) מניחים בדחיסה כמות גדולה של פודרה על כל השטח הצבוע ועם מברשת פלאפית גדולה בעדינות מעיפים שאריות. הגוון של הצבע נשמר נאמן למקור, הגימור הופך להיות חלק, יפה ומאט, על הגוף זה נראה היסטרי אבל על העפעף זה נראה לא משהו. מה שאני כן חייבת לשבח זה את הפודרה של קריולן. גרוסה מאוד מאוד דק, מקבעת מעולה ויש לה ניחוח קליל ונעים.


במהלך חודש פברואר עשיתי עבודת הכנה על כל דמות כדי שיהיה לי בראש סדר פעולות. בימים של ההופעות הכל היה צריך להיות מתוזמן ומתוקתק עם אפס זמן לתיקון טעויות.חלק ד' THE SHOW


לעשות איפור ותסרוקת לבד ל 3 בנות זה לא קל ולעשות את זה יומיים ברצף זה ממש אתגר. ביום הראשון, אחרי שסיימנו איפור\שיער אצלי בסטודיו נסעתי עם הבנות להופעה עצמה, גם כי ממש רציתי לראות אותה וגם כי היה לי חשוב להיות שם למקרה שיצטרכו טאצ'אפים של איפור או שיער. באותו לילה חזרתי הביתה על 4 ולמחרת היינו צריכות לעבור את כל התהליך הזה שוב. למזלי הגדול, האווירה הייתה מדהימה ולעבוד עם הבנות היה כל כך כיף ומעניין שבכלל לא חשבתי על עייפות. אחרי הכל, לא כל יום נופל עלי כזה פרויקט והייתי חייבת להפיק ממנו את כל ההנאה האפשרית!

האיפור היה צריך להיות מותאם לבמה והיה חייב להיות עמיד. גם שיער היה חייב להיות עמיד כי בשלב מסוים במהלך ההופעה, הבנות היו אמורות לחבוש קסדות למשך שיר אחד ולהוריד אותן אחר כך, לכן התסרוקות היו חייבות להיות מספיק עמידות כדי לשמור על הנפח ועל הצורה גם אחרי שהקסדות יורדות.
בקטע של איפור לא דאגתי כי איפור עמיד זה משהו שאני יודעת לעשות אבל בכל הנוגע לשיער הייתי די במתח כי אני לא עובדת עם שיער בדרך כלל. 
היות והאיפור היה צריך להיראות טוב גם באור רגיל, לשלושת הבנות תחמתי את העיניים עם איילינר שחור והדבקתי ריסים שגזרתי במיוחד.

את הלוק של הילית בחרתי יחד איתה ממש ביום של ההופעה הראשונה. יותר נכון אני אלתרתי, היא זרמה איתי וזה מה שיצא:


כן כן, השיער שלה מעוצב באלכסון, מימין לשמאל :)
וככה זה היה נראה על הבמהלרונה יש הרבה נוכחות ועוצמה לכן בחרנו לה עיצוב שיער שידגיש את המראה האצילי שלה ויהיו בו אלמנטים שובבים וסקסים. את האיפור עשיתי לה כמתבקש בהשראת חתולה פראית:

אני חושבת שעל הבמה היא הייתה סקסית בטירוף!


אן הייתה היחידה עם שיער מספיק ארוך שאיפשר לי קצת להשתגע ובחרנו עבורה תסרוקת מאתגרת ומורכבת שדרשה זמן הכנה די ארוך, לאור העובדה שלא היו לי תוספות שיער לעבוד איתן.
בעיניים החלטנו ללכת על סוג של איילינר דרמטי וסקסי.

אן עמדה במרכז הבמה, כל תשומת הלב הייתה עליה והיא הייתה פשוט מדהימה!


בסופו של דבר האיפור לא זז מילימטר עד סוף הערב, התסרוקות שרדו את הקסדות בגבורה ולא איבדו מהנפח או הצורה שלהן, הבנות היו מאוד מרוצות ואני קיבלתי מלא מחמאות מכל הצוות שעבד על הכנת ההופעה. האמת היא שהיה מאוד מרגש להסתכל על הבמה ולדעת שאני חלק ממה שקורה שם. הרגשתי גאה, מסופקת ואסירת תודה על הזדמנות שנפלה בחלקי!

אני מאחלת לבנות הסופר מוכשרות האלה המון הצלחה בהמשך, ובסתר ליבי בונה על סיבוב הופעות מסביב לעולם יחד איתן, כחלק מהצוות :))

עד כאן להפעם, מקווה שנהניתם מהפוסט ואם כן תראו לי אהבה ותעשו לייק!
כרגיל אתם מוזמנים לעקוב אחריי בפייסבוק ובאינסטוש ונתראה בפוסט הבא :)

1 comment on "יומנה של מאפרת - NO SEX in TLVillage"
  1. Would you like to follow each other on GFC?
    let me know on my blog if you follow me, and I will follow you back after it.
    thank you! ^^~

    Tom and Tins Blog

    ReplyDelete