Top Social

איך אני מנקה ספוגיות בזמן שישראל מתייבשת

Sunday, August 25, 2013
אולה אמיגוס!
אתמול היה לי יום נקיונות-איפוריות. אני עושה את זה בדרך כלל פעם בחודש ואתמול קפצה עלי מוזה אז אמרתי למה לא! :) ואלה היו המשימות שלי: 
1. לארגן ולסדר תיקים עם צלליות, איילינרים, מסקרות, עפרונות וכו' ולהכניס כל דבר למקום.
2. לחדד את כל העפרונות.
3. לעבור עם מגבון בתוך הפלטות כדי לנקות לכלוך מסביב לצלליות (אני לא תמיד עושה את זה אבל ממש אוהבת את התוצאה, פלטה נראית כמו חדשה!)
4. ניקוי יסודי של תיק מברשות.
4. חפיפת מברשות.
5. ניקוי ספוגיות. מאחר ואני לא אוהבת ספוגיות של ביוטיקר, אני קונה את היקרות יותר ופשוט מנקה אותן אחרי כל איפור במקום לזרוק. לא יודעת, מין הרגל מגונה שכזה :)  


לעניינינו. משימת ניקוי הספוגיות (סוג של כאב ראש) נתנה לי השראה לכתוב פוסט ולשתף אתכם בדרך שלי להתמודד עם האתגר.
אתחיל בווידוי קטן: אני קמצנית מים! הקמצנות הזאת באה לידי ביטוי במיוחד כשאני צריכה לחפוף מברשות איפור או לנקות ספוגיות. פעם הייתי פותחת ברז ופשוט זורמת (תרתי משמע) עם הסבון או השמפו עד שהכל היה נקי ומצוחצח אבל מאז שרננה רז נגעה בליבי עם העור המתקלף (באפטר אפקטס) שלה והעירייה החליטה לספור כמה ליטרים של מים אני מבזבזת למדינה, התחלתי לחשוב איך אני יכולה לעשות את פרוצדורת הניקוי עם חיסכון מירבי בנוזל השקוף והיקר הזה.

שמעתי מגוון עצות לינקוי יעיל של ספוגיות: עם סבון כלים, במכונת כביסה, לזרוק ספוגית משומשת ולפתוח חדשה (שיטת ניקוי מצוינת :) ) אבל בשבילי זה לא עבד. להכניס ספוגית למכונת כביסה עם הבגדים נשמע לי לא הגיוני, להפעיל מכונה ללא בגדים רק בשביל הספוגיות נשמע לי עוד פחות הגיוני, לגבי סבון כלים, אחוז קטן ממנו תמיד נשאר בתוך הספוגית, לא משנה כמה אני אשטוף אותה במים וזה נותן לה תחושה לא נעימה לדעתי, במיוחד כשמרטיבים אותה מחדש לפני האיפור. בקיצור אני נצמדת לדרך הישנה, היעילה והטובה לנקות ספוגיות עם סבון ידיים מוצק, עם הבדל קטן שהפעם זה גם חוסך לי המון מים. 
נתחיל עם הסבון.

אני משתמשת בפלמוליב ירוק (גם כמסיר איפור מהפנים, אגב) כבר 10 שנים לפחות. מתה עליו! סוס עבודה אמיתי, מסיר ומנקה הכל טיפ-טופ. 


ברגע שהסבון מתחיל להיגמר ונעשה קטן מידי אני שומרת את מה שנשאר ממנו בסבוניה נפרדת.  


כל מה שאני צריכה לצורך ניקוי זה קופסת פלסטיק וכמה שאריות של סבון ידיים. יש לי קופסה גדולה יחסית, כי עד שיש לי זמן (וחשק) לנקות ספוגיות כבר מצטברות אצלי 5-6 מלוכלכות אז הקופסה הזאת בול בגודל המתאים.אני ממלאה מים בקופסה לגובה של כמה סנטימטרים, זורקת פנימה כמה חתיכות סבון ומשקשקת כדי להמיס אותו.ברגע שיש מספיק סבון במים אני מוציאה את החתיכות, זוקרת פנימה ספוגית (או ספוגיות), מרטיבה אותה כמו שצריך, מסבנת אותה עם חתיכת סבון ומשאירה במים כמה דקות כדי לאפשר לסבון לחדור לתוך הספוגית. 


אחרי כמה דקות מתוך המים אפשר להתחיל ללחוץ ולמעוך אותה (גם בתוך המים וגם מחוצה להם) כדי להוציא ממנה את המייקאפ.


בדרך כלל אני חוזרת על הפעולה פעמיים-שלוש (בלי להחליף מים כי אין צורך) עד שהספוגית נקיה לגמרי.


השלב הבא הוא שטיפה של כמה שניות מתחת לזרם של מים נקיים. היתרון הכי גדול של הסבון הזה - הוא נשטף לגמרי תוך שניות ולא משאיר שאריות בתוך הספוגית (כמו סבון כלים למשל).


זהו, השתמשתי בכמות מים מינימלית ויש לי ספוגית נקיה כמו חדשה!


לסיום, אחרי כל הניקיונות, הלכתי לצלם לכם טוטוריאל חדש ולכלכתי חצי ממה שניקיתי :)
באהבה גדולה!
מה דעתכם על השיטה? יש לכם שיטה עוד יותר טובה ויעילה? אשמח לשמוע! 

נ.ב. אני עם מוזת הניקיונות סיימתי, משחררת אותה לחופשי, מי תופס?
Post Comment
Post a Comment